Mobil Görüntülü Chat

Sesli Chat 0 Yorum 26 Ara Salı 15:30 1120 Görüntüleme
Mobil Görüntülü Chat

Mobil sohbet, telefon üzerinden yapılan yazılı görüntülü veya sesli sohbetlerin tümüdür.

Son dönemlerde yaygınlaşan mobil cihaz kullanımı ile birlikte gelişen teknoloji bununla beraber insanların hayatını kolaylaştıracak bir sürü yeniliği ardından sürüklemiştir. Bunarın en başlangıcında yaşamımız ve yaşantımızın vaz geçilmez parçası olan mobil cihazlar gelmektedir. Mobil cihazlar ülkemize bin dokuz yüz doksanlı seneler içinde girmişti. Öncesinde yalnızca Ericson ve General Mobile ile sınırlı olan mobil cihaz pazarı akabinde yaşamı kolaylaştıracak bir sürü yeni teknolojiler getirmiştir. Önceleri siyah beyaz ekrandan oluşan mobil cihazlar çok uzun bir süre geçmeden renkli ekrana kavuşmuştur. İki binli yıllara gelindiğinde telefonlar akıllanmış ve artık yalnızca mevzuşma aygıtı olmaktan cıkmış bilgisayar ile özleşen bir aygıt haline geldi.

Mobil Sohbet nasıl Yapılır?


Geçmişte bildiğimiz masa üstü olarak tabir edilen bilgisayarlar mobil iletişim cihazlarıyla birleşerek güçlerine güç katıp işlevini büyüterek boyutlarını küçültmüştür. Gelişen teknoloji büyüdükçe ürettikleri boyut itibari ile küçülmüş evlerimizde bulunan beş altı parçadan oluşan masa üstü bilgisayarlar cebimize sığacak boyuta ulaşmıştır. Bununla beraber farklı programlar üretme telaşına düşen yazılım mühendisleri öncelikle fotoğraf makinelerini mobil cihazlarla birleştirdi. Çok süre geçmeden ilk işletim sistemini Nokia cihazlar S.İ.S dosyası olarak programlanma özelliği kattı. İnsanlar telefonlarını yalnızca mesajşim aygıtı olarak kullanmaktan sıkılınca üzerine eğlence paketleri eklendi.

Mobil Chat tamda burada insanların beğenisine sunuldu. İlk başlarda çok yoğun talep görse de çok vakit geçmeden yazılım mühendisleri yine sahnedeki yerini aldı öncelikle konuşma olarak başlamış olan bu programlar resimli sohbet ve final olarak görüntülü sohbete kadar ulaştı. Günümüzde sürekliliğini kaybetmeye yüz tutmuş Mobil sohbet’ler nostalji seven bir çok bay ve kadının kullanımına açıktır.

Mobil sohbet Avantajları


Mobil sohbet denince akla ilk gelen iletişim ve konuşma olsa da insanoğluın can sıkıntısına ve meraklı arayışlarına yenik düşüp durumu teknoloji ayağı olmaktan çok insanoğlu arası keyifli chat enstrumanları olarak kullanılmaya başlandı. Birçok insan bu teknolojiyi kullanarak ulaşamayacağı çok uzaklardaki ruh ikizlerini araya başladı kurmuş olduğu sohbetler sayesinde ruhsal olarak girdiği çıkmazlardan bir kaçış yolu buldu. İzdivaç durumlarına kadar ilerleyen bu durumlar gelişen teknolojinin kullanım amaçlarında insanoğlu sayende bir kere daha farklı alanlara yol alabildiğini bizlere kanıtlamış oldu.