Sesli Chattin en iyi kullanim Sekli

Sesli Chat 0 Yorum 16 Ara Ctesi 13:08 585 Görüntüleme
Sesli Chattin en iyi kullanim Sekli

Evrensel Sohbet öncelikle web mağazalarında veya çevrimiçi ürün veya hizmetleri satmak isteyen herkesi hedef almaktadır. Bu insanlar için her ziyaret önemli ve herhangi bir ziyaretçi potansiyel bir müşteri. Evrensel Sohbet, bu ziyaretçileri yakalamanıza ve bu dönüşümü yapmanıza yardımcı olur.

SesliChat, kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettiğinde veya belirli sayfaları ziyaret ettiklerinde sizi uyarabilir. Evrensel, birisi sitenizde bir dakikadan fazla kaldığında da sizi uyarır.

Gerçek şu ki, her ziyaretçi bir müşteri değil. Bazı ziyaretçiler, neye ait olduğuna dair bir ipucu olmadan bir web sitesini ziyaret edebilir ve bazı ziyaretçiler sadece ilk kez keşfediyorlar.

Hüner, potansiyel müşterilerin de eksik olmamasına rağmen, dönüş yapması daha az olan kullanıcılar için çok fazla uyarı göndermeyen bir sistem kurmaktır. Evrensel, yukarıda bahsedilen problemle başa çıkmak için iki araç sunar.

Hedefleri

Hedef dönüşüm izleme, işletme hedeflerinizi ölçmenin ve iyileştirmenin en etkili yollarından biridir. 

Bir hedef sizin stratejiniz ve önceliklerinizdir. "Satılmış ürün", "Yeni müşteri", "İndirilen broşür" vb. Birçok şeyi gerektirebilir. Kullanıcılarınızın web sitenizde ne yapmak istersiniz?

Dönüşüm izleme, mevcut işletme hedeflerinizi karşılayıp karşılamadığınızı, yeni hedefleri tanımladığınızı, performansınızı görüntüleyip analiz ettiğinizi ve dönüşüm, dönüşüm oranları ve ziyaret başına geliri nasıl artıracağınızı öğrenmek için harika bir yoldur. Hedefler, kullanıcı işlemleri (bir video indirip oynatma gibi) veya kullanıcı belirli bir sayfayı ziyaret ettiğinde tetiklenebilir 

Hedef takibi, SEM Kampanyalarının performansını ve bunların dönüşüm oranını, kampanyaya ve anahtar kelime düzeyine ölçmek için çok yararlıdır .

Faydalı Hedeflere Örnekler

  • Ürün ayrıntıları sayfası; onlar size daha fazla önemi olan bazı ürünleri ziyaret ettiğinde
  • Hizmet sayfaları; belirli bir hizmet sayfası açıldığında
  • Sayfa bulunamadı; Bu sayfa başlığına bir hedef koyun ve aradıklarını sitenizde bulamayan kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz
  • Bizimle iletişime geçin; daha fazla bilgi veya yardım almak için kullanıcılar sizinle iletişim kurduğunda takip edin
  • Teşekkür sayfası; Bir kullanıcı bir kayıt işlemini tamamladığında genellikle bu sayfalara gönderilir; bu onlarla ilgili takip etmek için iyi bir yoldur

Hedefleri Analytics menüsünden ayarlayabilirsiniz. Hedeflerinizin performansını görmek için Hedefe Genel Bakış'ı seçin ve yeni hedefleri tanımlamak veya çalışma biçimini değiştirmek için Hedefleri Yönetin.

Yeni bir hedef eklemek için Yeni Hedef Ekle düğmesine basın.

Bir Hedef belirlenirken:

  • Hedef Adı . Hedef adı işletmenizin hedefini açıklar. "Kayıt", "Ürün demosunu görüntüle" vb.
  • Hedef Türü ve Hedef Deseni . Bunlar, Hedefin nasıl dönüştürüleceğini tanımlar: bir URL eşleme, belirli bir dosyayı indirir veya harici bir bağlantıyı tıklar.

İzlemek istediğiniz sayfalara girmeniz gereken yer burasıdır. Eşleştirmek için bir sayfa URL'si veya başlık belirtebilirsiniz.

Elbette, burada okuyabileceğiniz çok daha fazla hedef var .

Bir kez kurulum hedefleri belirledikten sonra, Evrensel Sohbet, bir ziyaretçinin bu hedefleri her tıkladığında anında sizi uyarır.

Otomatik selamlar

Bir kullanıcı sitenizi her ziyaret ettiğinde, onları yakalamak veya kaybetmek için 8 saniyelik bir süreniz vardır. Otomatik selamlar, müdahaleniz olmadan derhal gönderildiği için bu durumu çözmek için mükemmel bir araçtır. Dahası, size gönderilen uyarı miktarını ilk görüşmeyi göz önüne alarak daraltabilirler ve yanıt vermeyi tercih ettiklerinde yalnızca müşteriyi size iletebilirler.

Kurmak

Otomatik selamlar varsayılan olarak kapalıdır ve bunları Ayarlar sayfasından etkinleştirmeniz gerekir.

İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde ayarlayın:

• Otomatik Greetings'i Etkinleştir : Otomatik karşılama mesajlarını etkinleştirmek için bu özelliği açın.

• Hedef Uyarıları Gönderme : Varsayılan olarak sistem, bir ziyaretçinin bir hedefi gerçekleştirmesi durumunda size bir bildirim gönderecektir. Devre dışı bırak, bunları kapat.Otomatik selamlar açıkken bu özelliği kapatmanız, uyarıları selamlamalara yanıt veren ziyaretçilere sınırlamak için yararlı olabilir

• Simulate Operator Typing : Bu kontrol edilerek, iletileri gerçek bir kişi yazıyormuş gibi görünmesi için "Operator is typing" mesajı vererek satırları müşteriye gösterir. Bazı ziyaretçiler, bir botla sohbet ettiklerini hissediyorsa size cevap vermeyebilir; bu ayar sohbeti daha doğal görünür hale getirecektir

Selamlar

Selamlar, belirli bir amaca uygun olduklarında kullanıcılara gönderilen mesajlardır. Her hedef için bir veya birçok selam tanımlayabilirsiniz; bu da sistemi rasgele seçecektir.

Tebrik belirtmezseniz, kullanıcı sitenizde bir dakikadan fazla kaldığında tebrik gönderir.

Selamlıklar, Tebrik Edilenler menüsünden eklenebilir. Otomatik Greetings'i etkinleştirirseniz, mesajınızı birkaç satıra koyabilirsiniz ve sistem her satırı ayrı ayrı gönderir.

Örneğin, tebrikiniz "Merhaba! Web sitemize hoş geldiniz " şeklinde yazabilirsiniz:

Merhaba!

Hoşgeldiniz

internet sitem

Sistem bu mesajların her birini bir gecikme ile müşteriye gönderir ve sanki gerçek bir kişi bu cümleleri yazıyormuş gibi taklit eder.

Biliyor musun?

  • Şunları yapabilirsiniz E-ticaret için kurulum Sesli Chat kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kendi sepetinde var hangi ürünleri izlemek ve en iyi performans gösteren ürün ve kategorilerini belirlemek sağlayan. Burada okuyun.
  • Birkaç selam eklemek mesajların her ziyaretçi için benzersiz olmasını sağlayarak yanıt oranını artırır
  • Söz konusu ürünün yanıt oranlarını artırdığından bahsettiğiniz belirli ürünlere özel selamlar ekleme . Örneğin, kullanıcı şapkaları sattığınız bir sayfadaysa bunları "Merhaba, uygun bir şapka bulma konusunda yardıma ihtiyacınız var mı?" Diye selamlayabilirsiniz.