Sesli Sohbet Temalarin Ayarlari

Sesli Sohbet 0 Yorum 16 Ara Ctesi 14:08 629 Görüntüleme
Sesli Sohbet Temalarin Ayarlari

Sohbet görünümünü sitenize sorunsuz bir şekilde uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Önceden belirlenmiş temalar arasından seçim yapabilir, tek tek öğe renklerini değiştirebilir veya özel CSS'nizi uygulayabilirsiniz. Bu yazı size basitten ileri seviyeye kadar nasıl yapılacağını gösteriyor.

Başlamak

Yönetici panelinize giriş yapın ve sol menüden Özelleştir sayfasını açın.

Bu sayfada iki sekme bulunur: "Renk ve Tema" ve "Davranış"

Firma bilgileri

Şirket Bilgileri bölümünde şirket adınızı ayarlayabilir ve bir simge seçebilirsiniz. Bu kayıt sihirbazında girdiğinizle aynı bilgidir ve buradan değiştirebilirsiniz.

Simge, sohbeti başlatmak için kullanıcıların bastığı düğmeye yerleştirilir. Varsayılan simgeyi değiştirmemeniz veya kullanıcılarınıza sohbet etmeyi benzeyen bir resim seçerseniz önerilir.Aksi takdirde onu özlüyor olabilirler ve asla tıklamazlar.

Temalar

Chat'in düzenini istediğiniz herhangi bir tasarıma değiştirebilirsiniz, ancak birkaç tıklamayla iyi bir düzen görünümü sunan önceden ayarlanmış bazı temalar var.

Ön izleme

Sohbet penceresini açabilir ve bunları uyguladığınızda temayı veya renk değişikliklerini hemen görebilirsiniz. Açmak için sohbet düğmesine basmanız yeterlidir. Bu sohbet penceresi "test modu" ndadır, bu nedenle size bir şey göndermeyeceğiz. Ancak yazabilir ve otomatik yanıtı görebilirsiniz. Sohbet kutusu metinlerinin görünümünü özelleştirmek istiyorsanız bu iyi bir şey.

Renkler

Sohbet penceresinin tek tek öğelerinin rengini değiştirebilirsiniz. Değişikliklerin derhal görülebilmesi için sohbet penceresinin açık olması önerilir.

Varsayılan renklere geri dönmek isterseniz, renk kutusunu boşaltmanız yeterlidir. Tema listesinden "Varsayılan" seçeneğini seçerek temayı da sıfırlayabilirsiniz.

Özel CSS

Sesli Chat'in düzeni tamamen özelleştirilebilir. Düzeni daha da değiştirmek isterseniz, bu bölümden yapabilirsiniz. Başarıyla yapmak için CSS'ye aşina olmanız gerektiğini unutmayın.

Davranışın Değiştirilmesi

Kullanıcı Arayüzünün yanında, Sohbet'in sitenizde nasıl davrandığını da kontrol edebilirsiniz, örn. Tam ekran modunda mı açılacak mı yoksa pencereli mi olacak? Nerede konumlandırıldı?vb.

Bu ve daha fazla ayar bu sayfada davranış sekmesinde denetlenir. Değişikliklerin yürürlüğe girmeden önce kaydetmeniz gerektiğini unutmayın.

Maksimum operatör profilleri

Sohbet, müşterilere yanıt veren en son üç operatörün profil resimlerini gösterir. Varsayılan olarak, bu ayar 3 profil gösteriyor ancak bunu 2 veya 1 olarak değiştirebilirsiniz.

Bu ayar, operatörlerin gerçek profil resmini göstermek istemiyorsanız ve genel simgeler kullanıyorsanız yararlıdır. Bu durumda, bunu tek bir simgeyle sınırlandırabilirsiniz.

Operatör resimlerini veya isimleri değiştirmek için Operatörler sayfasına bakın ve her operatör için ayrı ayrı ayarlamanız gerekir

zemin

Etkinleştirilirse, arka planda sayfanın solmasıyla sohbet penceresine daha fazla dikkat çekilir.Bunu devre dışı bırakabilirsiniz; bu, kullanıcıların sohbet üzerinde aynı anda çalışmasını istiyorsanız daha iyidir.

Tam yükseklik

Sohbet penceresi genişler ve bu özellik etkinleştirildiyse ekranın sol tarafını kaplar ve sohbetin izlenmesi daha iyi sonuç verir. Bunu devre dışı bırakmak yerine, sayfanın içeriğini görmek için daha iyi olan küçük bir pencere gösterilir.

Ekran konumu

Sohbet, istediğiniz yerde sohbet başlat simgesini yerleştirmenize izin verir.

Varsayılan olarak, bu simge ekranın sağ alt köşesinde görünür ancak simgeyi, ekranınıza benzeyen kutunun etrafında sürükleyebilirsiniz. Simge, sayfanızın görüntülendiği gibi benzer bir konumda görüntülenir.

"Ekran konumu" etiketinin altındaki konum değerlerini izleyebilirsiniz ve "Sıfırla" düğmesine basarak konumu kolayca geri yükleyebilirsiniz.