Meşk FM Hollanda’da Yayına Hayatına Başladı!

Meşk FM Hollanda’da Yayına Hayatına Başladı!

Hit: 3721 Defa Görüntülendi

/

Tarih: 09 Aralık 2019, 23:52

Meşk FM Hollanda’da Yayına Hayatına Başladı!

Meşk FM Türkiye sınırlarını aştı, artık Hollanda’da da yayın hayatına başladı.

Meşk FM Tüm Hollanda’da FM : 106.5 – 107.8 ve 105.0 frekansında gösterim yaşamına başladı… Adana’nın en çok dinlenen ve bölgenin ilk ve tek dijital radyo istasyonu olma özelliği taşıyan MEŞK FM Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek, Türkiye sınırlarının dışına çıktı ve Hollanda’da yaşayan 400 bin Türk gurbetçimizin sesi soluğu, evine konuk çalgılarında yol arkadaşı oldu.


Hollanda Hükümetinin destegi ve Meşk FM Hollanda Genel Müdürü ve programcısı Halit KAYGIN ile 1 yıl önce çalışmlara başladıklarını söyleyen MEŞK FM Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hüyüklü, “Bir yıl önce çalışmalara başladık. Temelini attığımız bu proje meyvesini verdi. Memleket hasreti çeken gurbetçilerimizle 24 saat canlı yayınlarımızla beraber olacağız. Meşk FM yönetimi olarak Hollanda’da yaşayan gurbetçilerimizle buluşmanın gururunu ve büyük sevincini yaşıyoruz” dedi.


MEŞK FM’in Dijital yayın stüdyosunun Hollanda’da merkezi konumda bulunan Gelderland’a kentinde kurulduğunu söyleyen Hüyüklü, “Hollanda’da bir ay süren ve sıkıntılı geçen bir kurulum ve test gösterimı sürecinden sonrasında 18 Nisan Perşembe günü itibariyle kendi verici altyapımızı, sistemimizi kurarak dünyanın en son yayın teknolojisi DAB + frekansından MPEG 4 AAC Plus formatında CD kalitesinde yayın akışımız ile dinleyicilerimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi. Hollanda test gösterimı sürecinde bile dinleyicilerin büyük ilgisi ile karşılaştıklarını söyleyen Hüyüklü açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Gurbetçilerimizin ilgi ve teveccühü bizlere enerji veriyor. MEŞK FM 9’cu yaşına girerken dinleyilerimize yeni Sürpriz Projelerimiz olacak. 9 yaşınızı büyük bir konser organizasyonu ile taçlandıracagız.Bizi takip etmeye, dinlemeye devam edin. Hollanda’da Artık “MEŞK” zamanı” dedi


gelişimleri TurkcePlay.Com‘dan takip edebilirsiniz.